top of page

לפגישת הכרות ראשונית

במתנה

ללא התחייבות 

השאירו פרטים ואחזור אליכם 

טיפול בפרחי באך

עוד הרבה לפני שהפכתי להיות מאמנת, אי שם בין גיל 25 – 30 נחשפתי לפרחי באך מתוך הצורך שלי לטפל בעצמי והתאהבתי.  רכשתי את כל הספרים שעסקו בנושא (דר' גוגל לא היה אז באופנה) ולמדתי עצמאית.

שקדתי על כל תמצית וצללתי אל תורתו המופלאה של דר' אדוארד באך הממציא הגאוני של השיטה. לאחר מכן הצטיידתי בערכה ורקחתי בקבוקונים מלאים בריפוי למשפחתי המורחבת, חברים טובים ובעלי חיים.                                                               הרומן ביני לבין רפואת תדרים קסומה זו נמשך מאז ועד היום ואף התגבר ובאחרונה החלטתי ללמוד את השיטה באופן רישמי אצל הגורו רוחה רוזן, במטרה להרחיב את המענה למתאמנות/ים (לא רק) ולאפשר ריפוי עוקף שכל למצבים רגשיים ופיזיים.

20220106_135148.jpg

מהי שיטת פרחי באך?

שיטת ריפוי זו פותחה ע"י הרופא וההומיאופט דר' אדוארד באך בשנות ה 30 במאה הקודמת.

(שיטה זו שונה מהומיאופטיה) הוא האמין שכדי לרפא סימפטומים פיזיים, יש להתייחס לאישיותו של האדם ומצבו הרגשי. (זוהי גם אמונתי) לטענתו, כאשר אדם נמצא בחוסר איזון רגשי עלולות להתפתח מחלות גופניות.

תמציות הצמחים מובילות לאיזון וריפוי וגם משנות אלמנטים אישיותיים והתנהגות שאינה מאוזנת אצל המטופל/ת.

דר' באך חילק את התמציות ל 8 קטגוריות נפשיות רגשיות, המסייעות להתמודדות בכל תחומי החיים החל ממצבי לחץ, טראומות חדשות או ישנות, בדידות, פחד, חרדה, דיכאון, כעס, חוסר ביטחון עצמי, אשמה ועד מחלות פיזיות קשות. התמציות עובדות לעומק ובעדינות ואפשר לקחת אותן מלידה ועד 120, הן טבעיות, בטוחות לשימוש וללא תופעות לוואי.

איך אני מחברת בין היותי מאמנת למטפלת בעזרת התמציות?

אני מאמינה בהתפתחות מתמדת הן בחיי האישיים והן בחיי המקצועיים/עיסקיים.

יש לי רשימת דברים שאני רוצה ללמוד ולהעשיר את עולמי ותחום העיסוק שלי ובכל שנה אני בוחרת במה להתמקד ולהשקיע מהמשאבים העומדים לרשותי.

מעל עשור אני מאמנת להתנהלות מודעת (ניהול זמן) ותודעת אושר ומתוך שעות אימון רבות יצרתי את מודל משולש הנצחון המחבר בין 3 קודקודים ומאפשר הבנת הרעיון בבסיסו:

 

ניהול זמן משפיע ומושפע מכל ובכל דבר בחיינו ובמיוחד בדפוסים ואלמנטים אישיותיים הקיימים בכל אחד מאיתנו.

מתוך כך התהליך איתי מתקיים בשני רבדים:

שילוב פרחי באך

מאפשר עבודה עדינה ועמוקה המביאה לשינוי וריפוי בחלקים בנו שזקוקים לכך.

מאחר ומדובר בכלי שעוקף את השכל, הדבר אף עשוי לקצר תהליכים ממושכים.

פרקטי ורגשי

לעומק

זיהוי הדפוסים המעכבים אותנו בהתנהלות היומיומית שלנו הוא שלב משמעותי בתהליך,

אך הוא החלק הקל יותר. בהמשך האימון לשינוי הדפוסים אנו עלולים להיתקל בהתנגדות וקושי, כאן התמציות משתלבות בתמונה ומסייעות לעומק בהבאה לשינוי והתוצאות לא מאחרות לבוא. מבחינתי השימוש בתמציות רק משדרג ומשבח את התהליך. כמובן שאפשר לבחור רק בתהליך אימוני או רק בטיפול בעזרת התמציות.

המלצות

איפה מתחילים...
יושב וחושב לרגע איפה הייתי לפני כחצי שנה. 
 כל מה שהייתי זה חסר את אותה יציבות ובמצב קבוע של חוסר שביעות רצון ממש מהכל. מתוך רגע שנראה שרק רחל היתה יכולה לחלץ ממני, פתחתי בפניה את תמונת חיי העכשווית. והיא, הקשיבה, חיבקה, הבינה מיד ושלחה אותי לדרכי/ה אל תודעת האושר שלי/ה. "תרשום לך דברים טובים שקורים לך יום יום" היא אמרה, ואני חשבתי לעצמי "לעזאזל איך?".פתחתי פנקס, יום אחר יום טיפסתי במעלה המשימה היומית והחודשית... כל אלו לאט לאט נראו לי חווייתיים יותר ומחוברים יותר למי שהייתי אך לפני רגע. כמו הלך בדרכים, גם אני תמיד בתנועה, לומד עדיין מכל רגע, מחבק רגעים מאושרים ומודה לאנשים טובים ומיוחדים באמצע הדרך....

תודה רחל אהובה. מכל הלב והתודעה,

 אופיר

״קיבלתי עם רחלי כלים לדרך חיים מספקת הרבה יותר. עדשה רחבה וחיובית לראות ולהוקיר את כל הדברים הרבים הטובים בחיי. אני מקפידה בכל בוקר להתחיל את היום ביישום הכלים לתודעת אושר שרחלי העבירה לי  וכל דבר שנראה מאיים מפחיד ומלחיץ מתפוגג. כי אני מגיעה עם רמת אנרגיה , אמונה בעצמי ובאחרים ובטחון. אני לא בטוחה שהייתי נשארת . עוברת את התהליך אצל מישהי אחרת. החיבור לרחלי היה מיידי. הליווי. הכנות. החום והאמפתיה הם הגורמים שעושים את ההבדל מבחינתי״

 ציפי

למה התמציות נותנות מענה?

פחדים, פוביות, חוסר בטחון עצמי, לחץ, נטייה לרצות, פרפקציוניזם, דחיינות, גיל ההתבגרות, גיל המעבר, התמודדות עם שינויים, אתגרי קשב וריכוז, רגישות יתר, יאוש וחוסר תקווה, דאגנות, חרדות, בדידות, מגוון סימפטומים פיזיים, דכדוך, הלקאה עצמית, דאגת יתר לאחרים, עייפות נפשית ופיזית, חוסר יציבות, אשמה, קושי בתהליכי קבלת החלטות, עצבות, קושי בהתמודדות עם רגשות, וורקוהוליות, נטייה להתמכרויות, אובדן, אבל, נדודי שינה, מחשבות טורדניות, טראוומות, ביקורתיות, נוקשות, מצבי רוח בלתי נשלטים, חוסר סבלנות ועוד.

יצירת קשר

מוזמנים לפגישת ראשונית במתנה וללא התחייבות 

bottom of page